Bezpečnosť služby Datamolino

Architektúra riešenia

Pri navrhovaní Datamolina pamätáme na bezpečnosť. Dodržiavame najnovšie bezpečnostné postupy, aby boli Vaše dokumenty v bezpečí. Vaše doklady chránime pri nahrávaní do Datamolina ako aj po celý čas archivácie dokumentov.

Zálohovanie

Zlyhanie pevného disku môže spôsobiť stratu všetkých uložených údajov. To je jedna z nevýhod softvérových riešení inštalovaných priamo vo Vašom počítači. Údaje uložené v Datamoline priebežne zálohujeme, aby ste sa mohli spoľahnúť, že svoje dokumenty naozaj nestratíte.

SSL šifrovanie

Všetky údaje posielané medzi Datamolinom a Vami sú šifrované štandardom SSL. To je rovnaká šifra akú používa Vaša banka na zabezpečenie internet bankingu. Môžete si byť istý, že komunikácia medzi Vašim prehliadačom a servermi Datamolino je bezpečná.

Používame kľúče s dĺžkou 2048 bit s mechanizmom bezpečnej výmeny kľúčov a „Strict Transport Security“.

Export údajov

Vaše údaje môžete kedykoľvek exportovať. Medzi formáty, do ktorých môžete exportovať, patria ISDOC, PDF, CSV alebo Excel, prípadne formáty podporovaných účtovných systémov. Vždy máte úplnú kontrolu nad Vašimi údajmi.

Bezpečný hosting

Na ukladanie Vašich údajov používame službu Amazon Simple Storage Service. Spoločnosť Amazon, popredný poskytovateľ hostingu, má skúsenosti a zariadenie, ktoré sú potrebné na ochranu Vašich údajov a zabezpečenie plynulého poskytovania služieb.